ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10291489
*
nr 1029 1489
Spegel
förgylld, höjd: 84 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2016
kl 19:29:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 23:09:40
1
300 kr
3/4 12:01:43
2
1.000 kr
3/4 23:04:43
3
400 kr
3/4 23:04:43
2
450 kr (Budbetjänt)
4/4 12:32:09
4
500 kr
4/4 12:32:09
2
600 kr (Budbetjänt)
4/4 12:32:38
4
700 kr
4/4 12:32:38
2
800 kr (Budbetjänt)
4/4 12:32:48
4
900 kr
4/4 12:32:48
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/4 12:32:56
4
1.100 kr
4/4 19:24:12
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1029 1489
Spegel
förgylld, höjd: 84 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/3 23:09:40 | 1 | 300 kr |
| 3/4 12:01:43 | 2 | 1.000 kr |
| 3/4 23:04:43 | 3 | 400 kr |
| 3/4 23:04:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 12:32:09 | 4 | 500 kr |
| 4/4 12:32:09 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 12:32:38 | 4 | 700 kr |
| 4/4 12:32:38 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 12:32:48 | 4 | 900 kr |
| 4/4 12:32:48 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 4/4 12:32:56 | 4 | 1.100 kr |
| 4/4 19:24:12 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



